IV Fiero! Cup - relacja

07.01.2013


W niedzielę na łódzkich Stawach Jana odbyła się czwarta edycja Łódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Fiero! Cup, w którym udział wzięły amatorskie drużyny dziecięce. Choć pogoda nie była idealna, to drobny deszcz nie przestraszył ani organizatorów ani tym bardziej zawodników i wszystko przebiegło zgodnie z planem, a zabawa była fantastyczna.

W Turnieju wzięło udział siedem drużyn: Fiero!, Czerwone Diabły, Snow Kids, FC Podwórkowcy, Sparta, FC 10 i RKS. Nie brakowało zaangażowania, woli walki i determinacji, a od naszych młodych piłkarzy i piłkarek mogliby uczyć się zawodnicy Reprezentacji Narodowej! Zwycięzcą Turnieju Fiero! Cup okazała się drużyna Sparta z Wiśniowej Góry. Kolejne miejsca zajęli Podwórkowcy i Snow Kids. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje, bo walczyli dzielnie i w duchu fair play.

Poza głównymi rozgrywkami na uczestników i kibiców czekało mnóstwo atrakcji. Była oczywiście pizza od Fiero! i konkursy, w których wygrać można było nagrody rzeczowe, przejazd taksówkami Taxi Plus, zaproszenia do pizzerii Fiero! oraz kiełbaskę z grilla. Rafał Cegliński – Mistrz Freestylingu pokazał, jakie cuda można zrobić z futbolówką, Strażnicy Miejscy znakowali rowery dzieciaków w trosce o ich bezpieczeństwo na drodze, a strażacy ze Straży Pożarnej zaprezentowali wóz, do którego każdy mógł wsiąść by przymierzyć strażacki hełm i uruchomić syrenę. W tradycyjnym już meczu w zbijaka dzieciaki pokonały dorosłych, którzy zostali zmuszeni do obiegnięcia wkoło całego boiska. W meczu pokazowym dziewczyny z kobiecej amatorskiej drużyny Fiero! uległy męskiej reprezentacji Młodzieżowej Rady Miejskiej i na przyszły rok zapowiada się emocjonujący rewanż. Całą imprezę brawurowo prowadził Zbyszek Pietrzak, który inicjatywę Fiero! Cup wspiera od samego początku. Medale i dyplomy wszystkim uczestnikom Turnieju wręczali Radna Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska-Cudak i Kierownik Działu Organizacji Imprez Sportowych MOSIR Jacek Wolski. Nagrody dla Zawodników ufundowali: Makro, Taxi Plus, Stowarzyszenie "Nigdy więcej", sieć pizzerii Fiero! Pizza i Małgorzata Niewiadomska-Cudak. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy. Szczególne podziękowania dla: Wolontariuszy PCK - Mateusza Iżykowskiego, Michała Manieckiego, Damiana Zięby i Eweliny Młynarczyk za opiekę medyczną i sędziowanie. Dziewczyn z drużyny piłkarskiej Fiero! – Ilony Kapusty, Magdy Murawanieckiej, Malwiny Wisnowskiej, Eweliny Chmielewskiej, Asi Władyszewskiej, Kasi Zoń i Eli Kostrzewskiej za dzielną walkę i reprezentowanie naszej sieci pizzerii. Pracowników MOSIR w Łodzi. Pani Eweliny Stasiak z hali Makro Rzgów. Michała Pietrakiewicza z CNBA. Adriana Górskiego za fotorelację. Radia Eska za opiekę medialną. Do zobaczenia za rok!