V Fiero! Cup - relacja

20.05.2014


W niedzielę na łódzkich Stawach Jana odbyła się piąta edycja Łódzkiego Turnieju Piłki Nożnej Fiero! Cup i Pikniku Rodzinnego, w którym udział wzięły amatorskie drużyny dziecięce. Pogoda dopisała, zawodnicy spisali się na medal i wszyscy świetnie się bawiliśmy.

W Turnieju rywalizowało ze sobą siedem drużyn: Fiero!, Czerwone Diabły, Sparta Łódź, SKS Bukowiec I, Sparta Wiśniowa Góra, SKS Bukowiec II i KS Kolibry. Nie brakowało zaangażowania, woli walki i determinacji, a od naszych młodych piłkarzy i piłkarek mogliby uczyć się zawodnicy Reprezentacji Narodowej! Zwycięzcą Turnieju Fiero! Cup okazała się drużyna Sparta z Wiśniowej Góry. Kolejne miejsca zajęli Bukowiec I i Bukowiec II. Wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje, bo walczyli dzielnie i w duchu fair play. Tym razem zmieniliśmy nieco formułę zawodów, zapraszając do gry drużyny mieszane – złożone w równej ilości z chłopców i dziewcząt.

Poza głównymi rozgrywkami na uczestników i kibiców czekało mnóstwo atrakcji. Była oczywiście pizza od Fiero! i konkursy, w których wygrać można było nagrody rzeczowe, przejazd taksówkami Taxi Plus, zaproszenia do pizzerii Fiero! oraz kiełbaskę z grilla. W turnieju siatkówki niepokonane zostały ”Oldbojki”, Rafał Cegliński – Mistrz Freestylingu pokazał, jakie cuda można zrobić z futbolówką, ratownicy medyczni pokazali, jak udzielić pierwszej pomocy, Strażnicy Miejscy znakowali rowery dzieciaków w trosce o ich bezpieczeństwo na drodze, a pies tropiący udowodnił, że ma doskonały węch. W tradycyjnym już meczu w zbijaka dorośli pokonali dzieci, ale gorycz porażki osłodziły nagrody w postaci zaproszeń na pizzę do Fiero! W meczu pokazowym dziewczyny z kobiecej amatorskiej drużyny Fiero! uległy reprezentacji Samorządowców SLD i na przyszły rok zapowiada się emocjonujący rewanż. Całą imprezę brawurowo prowadził Zbyszek Pietrzak, który inicjatywę Fiero! Cup wspiera od samego początku. Medale i dyplomy wszystkim uczestnikom Turnieju wręczali Radny Rady Miejskiej Tomasz Trela i współwłaścicielki sieci Pizzerii Fiero! Mariola Pietrzko, Edyta Pietrzko i Ewa Szmitka. Nagrody dla Zawodników ufundowali: Makro, Taxi Plus, Stowarzyszenie "Nigdy więcej", Łódzki Kongres Kobiet, Klub Sympatyków Piłki Siatkowej, Sieć Pizzerii Fiero! i Wydział Sportu Urzędu Miasta Łodzi. Statuetki w nagrodach indywidualnych ufundował Tomasz Trela. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy. Szczególne podziękowania dla: Radnej Rady Miejskiej Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak Marcina Millera – za umilanie zabawy doskonałą muzyką Wolontariuszy PCK Studenckiego Koła Naukowego MarkeTEAM Energym Fitness Club Ratowników medycznych – Gosi Gadomskiej, Adriana Jarosińskiego, firmy Tech-Med. Dziewczyn z drużyny piłkarskiej Fiero! i Klubu Sportowego „KONTRA”: Moniki Dolik – doskonałej sędziny głównej zawodów, Oli Reszki – sędziny liniowej, Ilony Kapusty – najlepszej sędziny technicznej, Izabeli Ligockiej – za rolę strażnika czasu, Magdy Murawanieckiej, Malwiny Wisnowskiej, Eweliny Chmielewskiej, Kasi Zoń, Klaudii Krukowskiej za dzielną walkę i reprezentowanie naszej sieci pizzerii. Przyjaciół, którzy pomogli przy organizacji: Ewy Bykowskiej, Rafała Pietrzko, Roberta Kluczyńskiego, Marzeny Ograbek, Renaty Danielak. Pracowników MOSIR w Łodzi. Pani Eweliny Stasiak z hali Makro Rzgów. Pracowników i wolontariuszy Ochotniczego Hufca Pracy przy ulicy Skupionej w Łodzi – Marioli Klimczak za doskonałą organizacje rozgrywek siatkarskich i Basi Jakubowskiej. Adriana Górskiego za fotorelację. Radia Eska za opiekę medialną.