Zapraszamy na Fiero! Women's Cup 2015

18.06.2015


W Kanadzie kobiecy Mundial, a w Łodzi - Fiero! Women's Cup 2015 - Międzynarodowy Turniej Amatorskiej Piłki Nożnej, Siatkówki Plażowej i Koszykówki Ulicznej Kobiet, pod Patronatem Prezydent Hanny Zdanowskiej.

Już w ten weekend na obiekcie MOSiR przy ulicy Małachowskiego kobiety będą w sobotę i w niedzielę kopać, w niedzielę rzucać, a w sobotę przebijać. ,"To pierwsza na tak dużą skalę tego typu impreza w naszym mieście" - mówi Ewa Szmitka z Klubu Sportowego KONTRA, współorganizatora wydarzenia. Dzięki współpracy miasta, sponsorów i grantowi z programu ,,Grant na lepszy start" Funduszu Inicjatyw Obywatelskich udało się zaprosić do Łodzi i zorganizować zawody dla ok 200 sportsmenek - amatorek. Wsparcia inicjatywie udzieliły łódzkie Mistrzynie Europy - Elżbieta Nowak i Małgorzata Niemczyk.

Zagrają kobiece, amatorskie zespoły z Kijowa, Moskwy, Warszawy, Lublina i Łodzi. "Zapowiada się zacięta rywalizacja, dlatego wszystkich Łodzian prosimy o przybycie i dopingowanie łódzkich zawodniczek" - zwraca się z prośbą o doping Ewa Szmitka. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Zapraszamy od 10.00 do 18.00.