7. Sportowy Piknik Rodzinny Fiero! Cup

19.05.2016


W niedzielę 22 maja, na terenie obiektu „Stawy Jana” w Łodzi wystartuje siódma edycja Łódzkiego Sportowego Pikniku Rodzinnego Fiero! Cup. W Turnieju zmierzą się amatorskie piłkarskie drużyny dziecięce, rodzinne drużyny siatkarskie i drużyny streetball, a do kibicowania zapraszamy całe rodziny, na które czeka moc atrakcji.

Turniej Fiero! Cup to sportowa impreza i rodzinny piknik w jednym. W niedzielę 22 maja 2016 r., spotkamy się na Stawach Jana już po raz siódmy, by promować sport, zdrową rywalizację i fair play. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
Na początek rozegramy Turnieju Piłki Nożnej Dziecięcych Drużyn Mieszanych, który rozpocznie się o godzinie 10.00. Dzieciaki się też mogły zmierzyć w konkrencjach biegowych. Na starszych zawodników czeka Rodzinny Turniej Siatkówki (start o 10.30) i Mini Turnieju Streetball, który rozpocznie się o 11.30.

Popołudnie na Pikniku rozpoczną zawody wózki cross, czyli konkurencja z udziałem osób pełno- i niepełnosprawnych. Po niej odbędą się zajęcia nordic walking (14.00) oraz jogi na świeżym powietrzu (start o 15.00). Przez cały dzień będziemy też prowadzić rozgrywki kubb, czyli szwedzkiej gry trawnikowej dla całej rodziny.

W trakcie imprezy odbędzie się też tradycyjny mecz w "zbijaka", w którym zmierzą się dorośli z dziećmi. Straż Miejska będzie znakowała rowery, dzieci będą mogły odwiedzić stanowisko malowania buziek, a na wszystkich czekały będą liczne konkursy z nagrodami.

Piknik Sportowy zakończy rozdanie nagród. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęły Pani Prezydent Hanna Zdanowska i Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Małgorzata Niewiadomska-Cudak. Zapraszamy do wspólnej zabawy i kibicowania zawodnikom!