Fiero! Cup 2015 - relacja

29.05.2015


W minioną niedzielę na Stawach Jana odbyła się szósta edycja Łódzkiego Turnieju Piłki Nożnej i Pikniku Rodzinnego Fiero! Cup. W tegorocznej edycji imprezy udział wzięło w sumie 150 zawodników i zawodniczek w wieku od 7 do 60 lat, rywalizujących ze sobą w trzech dyscyplinach. Ich zmaganiom przyglądało się prawie 1000 widzów i kibiców.

Zwycięzcą turnieju piłkarskiego amatorskich drużyn dziecięcych okazał się drużyna Bukowiec. Na drugim miejscu uplasowała się druga reprezentacja Bukowca, a trzecie zajął zespół ze szkoły nr 189 w Łodzi. Kolejne miejsca zajęły drużyny: Danonki, Wiśniowa Góra i druga drużyna ze szkoły nr 189.

Najlepszym strzelcem turnieju wybrano Jakuba Rzepeckiego, najlepszą strzelczynią - Oliwię Jardzioch, najlepszą zawodniczką okazała się Maria Koza, a najlepszym zawodnikiem - Dawid Michałus. Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano natomiast Kacpra Plesiaka, a najlepszą Bramkarką - Emilię Maciejczak.

W Turnieju Siatkówki najlepsza okazała się reprezentacja Fiero! Czarne. Kolejne miejsca zajęły ekipy: Fiero! Białe, Dream Team, Bukowiec, Old 1 i Old 2. Również w Streetballu ekipa Fiero! nie miała sobie równych pokonując zespół Eli Nowak.

Poza głównymi rozgrywkami na uczestników i kibiców czekało mnóstwo atrakcji. Na rozgrzewkę Aleksandra Kołkiewicz ze szkoły Zumba Fitness z Tomaszowa Mazowieckiego zaprosiła wszystkich na wspólny trening Zumby. Straż Miejska, która bawiła się z nami kolejny rok z rzędu, przez cały dzień znakowała rowery i organizowała konkursy z nagrodami.

Przedstawiciele PCK poprowadzili pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej, a Straż Pożarna prezentowała swój sprzęt gaśniczy i ratowniczy.

Ekipa Blokers Łódź zaprosiła dzieciaki na pokaz siatkonogi i do wspólnego treningu. Swoje niezwykłe umiejętności piłkarskiego freestylingu zaprezentował też Rafał Cegliński.

Na najmłodszych uczestników imprezy czekały przedstawicielki szkoły Anagra, które malowały buźki maluchów w kolorowe wzory, a Let Me Out Łódź zorganizował dla uczestników i kibiców zagadki logiczne. Dorośli zmierzyli się z dzieciakami w meczu w zbijaka, a kobieca reprezentacja Fiero! Pizza zagrała pokazowy mecz z drużyną Samorządowców SLD.

Nie zabrakło też licznych konkursów z nagrodami. Całą imprezę fantastycznie poprowadził Zbyszek Pietrzak, który bawi się z nami od pierwszej edycji Fiero! Cup.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację imprezy. Szczególne podziękowania dla: Małgorzaty Niewiadomskiej-Cudak oraz Zbyszka Pietrzaka za brawurowe prowadzenie imprezy. Dziękujemy gorąco dziewczynom z amatorskiej, piłkarskiej drużyny Fiero! – Gosi, Ilony, Ewy, Martyny, Beaty i Malwiny. Bardzo dziękujemy również Marioli, Asi, Gosi i Basi z Hufca Pracy 5-1 z ulicy Skupionej oraz Jackowi Purskiemu ze Stowarzyszenia Nigdy Więcej. Ogromne podziękowania dla Eli Nowak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata, wszystkich pracowników MOSiR Łódź, Polskiego Czerwonego Krzyża, Tomadexu, Radia Eska, szkoły Anagra, Let Me Out Łódź, Łódzkiego Kongresu Kobiet, KS Blokers Łódź, Samorządowców SLD, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej.

Turniej nie odbyłby się tak sprawnie bez nieocenionej pomocy sędziów piłkarskich: Marcina Gatkowskiego i Bartka Kucharskiego.

Nie zapominamy też oczywiście o wszystkich pracownikach Fiero!, którzy włączyli się w organizację Turnieju. Dziękujemy wszystkim i do zobaczenia za rok!

Zobacz więcej zdjęć w GALERII.