Fiero! Pizza w kontrze do ataksji

26.07.2017


Na hasło POMAGAM 5% kwoty od pizzy Piacere przekażemy Stowarzyszeniu Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową. Dowiedz się więcej.

Fiero! Pizza staje w kontrze do ataksji, czyli genetycznej i nieuleczalnej choroby. Chcesz pomóc? Zamów pizzę PIACERE, używając hasła POMAGAM. My przekażemy 5% jej wartości Stowarzyszeniu Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową.
 

Jak możesz pomóc?

  1. Umieść pizzę PIACERE w koszyku.

  2. W polu, w którym wpisuje się kod rabatowy, wpisz hasło POMAGAM.

  3. To wszystko. W ten sposób dzięki Tobie 5% od kwoty wartości pizzy zostanie przekazane Stowarzyszeniu Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową

 

Wiesz, że 5% od wartości:

  • małej pizzy Piacere to 0,95 zł?

  • średniej pizzy Piacere to 1,60 zł?

  • dużej pizzy Piacere to 1,69 zł?

To niewiele, ale wspólnymi siłami jesteśmy w stanie uzbierać naprawdę dużą kwotę. Tym bardziej, że Piacere to jedna z najczęściej zamawianych pizz. Akcja rusza 1 sierpnia i potrwa do 30 listopada, dlatego liczymy na mocną mobilizację.

 

Mamy tylko 122 dni, aby pokazać jak wielkie są nasze serca. Pomożesz i zamówisz Piacere z hasłem POMAGAM? :-)

 

Czym jest ataksja i jak się ją leczy?

Ataksja rdzeniowo-móżdżkowa (czyli SCA) to choroba dziedziczna, której przyczyną jest błąd w kodzie genetycznym.

Objawy ataksji postępują i wraz z upływem czasu stają się coraz bardziej widoczne. Do podstawowych objawów SCA należą m.in.: zaburzenia równowagi i koordynacji w ciemności, trudności z mową, szybsze przemęczanie się, trudności w połykaniu, drżenia kończyn przy wykonywaniu niektórych ruchów, przygnębienie, niechęć, depresja.

Wciąż nie wynaleziono leku na SCA. Tym, co spowalnia procesy chorobowe, jest fizykoterapia. W leczeniu ataksji stosuje się tzw. ćwiczenia PNF, które umożliwiają przywrócenie tych funkcji, które w wyniku choroby uległy zaburzeniu. Niestety, minusem tych ćwiczeń jest to, że nie są one bezpłatne, dlatego ze względów finansowych mało osób może sobie pozwolić na takie leczenie.

Więcej o chorobie przeczytasz tutaj.
 

Stowarzyszenie Rodzin z Ataksją Rdzeniowo-Móżdżkową

W roku 2004 zostało powołane Stowarzyszenie, którego celem jest działalność na rzecz rodzin chorych dotkniętych chorobą zwaną Ataksja Rdzeniowo-Móżdżkową. W styczniu 2005 roku zostało zarejestrowane przez Sąd Rejonowy w Warszawie, uzyskując tym samym osobowość prawną. Zgodnie ze statutem Stowarzyszenia jego głównym celem jest udzielanie pomocy, opieki i wsparcia chorym na ataksję móżdżkową oraz ich rodzinom i przyjaciołom. Stowarzyszenie, realizując cele statutowe, opiera się na społecznej pracy członków. Utrzymuje się tylko ze składek członkowskich i wpływów z 1%. Dowiedz się więcej, klikając tutaj.