Sportowy Piknik Rodzinny Fiero! Cup 2016 za nami - RELACJA

28.05.2016


W minioną niedzielę, 22 maja, na Stawach Jana w Łodzi odbyła się siódma już edycja Łódzkiego Rodzinnego Pikniku Sportowego Fiero! Cup. Każdy, kogo nie było może żałować, bo ta edycja okazała się wyjątkowa pod każdym względem!

Po pierwsze – sport. Tym razem w zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 200 zawodników i zawodniczek w wieku od lat 4 do 104 lat. Siedem dziecięcych drużyn mieszanych rywalizowało w turnieju piłki nożnej, siedem ekip siatkarskich w rozgrywkach siatkówki rodzinnej, a mini turniej streetball zgromadził sześć ekip. W konkurencjach biegowych wystartowało 62 zawodników i zawodniczek, a w Kubb zagrało 50 osób. Do tego można było poćwiczyć jogę i pospacerować z kijkami.

Największe zainteresowanie i doping wzbudził cross na wózkach. W tej niezwykłej konkurencji osoby pełnosprawne i niepełnosprawne musiały pokonać trasę wyścigu na wózkach inwalidzkich. Dla pełnosprawnych uczestników tej konkurencji była to lekcja pokory i zrozumienia. Zachęcamy do obejrzenia filmiku z tych zmagań – jest on dostępny pod tym adresem.

Po drugie – atrakcje. Była wata cukrowa i malowanie buziek. W konkursach można było zdobyć zaproszenie na pizzę i kupon na dania z grilla. Strażnicy Miejscy znakowali rowery i pozwalali bawić się z niezwykle towarzyskim labradorem, Strażacy pokazywali sprzęt gaśniczy, w meczu pokazowym dziewczyny z ekipy Fiero! wzmocnione zawodniczkami UKS SMS Łódź zremisowały z drużyną samorządowców SLD pod wodzą Wiceprezydenta Tomasza Treli.

Po trzecie – Mistrz Konferansjerki. Niezawodny prowadzący Zbyszek Pietrzak kolejny raz żywiołowo poprowadził Piknik. Konkursom, zagadkom i pogawędkom nie było końca. Memorki Fiero! okazały się konkursowym hitem, w którym udział brali i starsi i młodsi. W meczu w zbijaka Dorośli kontra Dzieci ponownie zwyciężyli dorośli, a dzieciaki zapowiedziały srogi rewanż za rok.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia, która dostępna jest tutaj.

Swój sukces impreza zawdzięcza bardzo wielu instytucjom i osobom. Dziękujemy Wam wszystkim i każdemu z osobna:

Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Sportu Powszechnego
MOSiR Łódź
Klub Sportowy Kontra
Łódź Running Team
Grant na lepszy start
Stowarzyszenie Hipokamp
Fundacja 2035 – tu szczególne podziękowania za oryginalną piłkę Mistrzostw Europy, która powędrowała do rąk najmłodszego uczestnika zmagań piłkarskich
Gimnazjum XV i Skubbowani
Radio Eska
PCK
Carrefour
Piekarnia – Cukiernia Jaś i Małgosia
MDH – sprzęt medyczny
Stowarzyszenie ,,Nigdy Więcej’”
Miasto Ł
Taxi Plus
Klub Sympatyków Piłki Siatkowej
Ogórecki
Hufiec Pracy 5-1
Chrząszczyki Warszawa
Prezydent Miasta Łodzi – Hanna Zdanowska
Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej – Małgorzata Niewiadomska – Cudak
Ela Nowak, Anna Wysocka, Ilona Kapusta, Małgorzata Gadomska, Grzegorz Szmitka, Ewa Szmitka, Mariola Pietrzko, Mariusz Pietrzko, Edyta Pietrzko, Mariola Kornacka, mateusz Cygański, Dominik Rochalski, Kasia Król

Do zobaczenia za rok!